اهمیت رعایت دوره عادت پذیری 14 تا 21 روزه نشخوارکنندگان

شکمبه و سیستم گوارشی نشخوار کنندگان ، اکو سیستمی بسیار پویا دارد. پانصد گونه میکرو ارگانیسم های مختلف با جمعیت بالغ بر 100 میلیارد ، در آن به کار هضم و جذب مواد غذایی مشغولند .

با تغییرات هر چند اندک در ترکیب مواد خوراکی نسبت به قبل ، محدوده زندگی ، فعالیت ، عملکرد و جمعیت دستجات مختلف میکروبی دستخوش جابجایی و بحران می گردد . هر ماده غذایی و طبعا کنسانتره ، ترکیب معینی از جمعیت متصل به خود میکرو ارگانیسمی دارد . رعایت دوره عادت پذیری ، درخواست و نیاز میکرو ارگانیسم های شکمبه و دستگاه گوارش ، برای تطابق پذیری با شرایط جدید برای انجام فعالیت عادی و موثر فرآوری مواد خوراکی است .  

بدون رعایت این دوره ، فعالیت خود تنظیمی میکرو ارگانیسم ها به هم خورده ، در نتیجه میزان شیر و سطح پروتئین و چربی تولیدی حیوان کاهش می یابد ، اسیدوز و متعاقب آن ،لنگش یکی از عوارض معمول در عدم رعایت دوره عادت پذیری است ، که گاه ممکن است به تلف شدن دام بیانجامد .

 

تنها کنسانتره های تقلبی و پرشده از مواد خشبی از رعایت این دوره معاف هستند !

 

نقش مدیریت آخور در بهره وری بیشتر :

مدیریت آخور، عبارت است از هنر ارائه درست جیره غذایی به دام .

هدف از مدیریت صحیح آخور تهیه خوراکی تازه ، خوش خوراک و با کیفیت است ، که برای بهبود مصرف ماده خشک به طور مستمر در اختیار دام قرار گیرد. مدیریت آخور برای سود آوری ، ضریب تبدیل خوراک و سلامت دام تاثیر دارد .

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت گسترش دام و طیور ماد می باشد.

  Free counter and web stats