کنسانتره گاو میش ، با کد محصول 111

گاومیش از نظر تغذیه و تولید شیر ، میزان چربی و پروتئین ، قدرت هضم ، سلوک رفتاری و ... تفاوتهایی با گاو شیری دارد ، لذا نیازمندیهای غذایی آن متفاوت می باشد. گاومیش عمدتا در مناطق روستایی و در شرایط کاملا سنتی (غیر تجاری) نگهداری می شود .

کنسانتره 111 برای بهبود رشد و تولید و بهره وری بیشتر پرورش دهندگان گاومیش با توجه به نیازهای مخصوص این حیوان تولید شده است ، که قادر است میزان تولید شیر را در صورت رعایت روشهای صحیح خوراک دادن تا حدود 9 لیتر افزایش دهد .

------------------------------

کنسانتره دوران انتقالی ، با کد محصول  112 (انتظار زایش)

دوره انتقال که از 21 روز قبل از زایمان تا زایش را شامل می شود ، از بحرانی ترین دوره های حیات گاو شیری محسوب می شود. این دوره بر تولید ، سامانه دفاعی ، سلامتی و عملکرد تولید مثلی گاو ، بیشترین تاثیر را دارد . در طی این دوره گاو از نظر فیزیولوژیک ،ایمنی ، فعالیت های هورمونی و ... دچار تغییراتی بزرگ می شود و مکانیسم های پیچیده متعادل نمودن فعالیت طبیعی گاو دچار اختلال می گردد، بخصوص در گاوهای پر تولید.

بحث انگیزترین موضوع پرورش گاو شیری طی سالیان اخیر " مدیریت دوره انتقال " بوده و هست.

کنسانتره 112 دوره انتقال باهدف :

  تامین مناسب کلسیم و منیزیم 1.
  مکمل آنیونیک 2.
  تقویت سیستم ایمنی 3.
  متابولیسم بهتر انرژی و بهبود سلامت 4.
  کاهش استرس زایمان 5.
  پیشگیری از بیماریهای متعدد متابولیکی 6.
  تب شیر 7.
  ریسک سخت زایی و جفت ماندگی 8.
  کتوز و ... 9.

تولید شده است .

مصرف روزانه این کنسانتره 1.8 تا 2.5 کیلوگرم می باشد ، که به تدریج افزایش یافته و در 3 روز پایانی مانده به زایمان ،مقدار آن به یک درصد وزن بدن می رسد .

------------------------------

کنسانتره گاو تازه زا ، با کد محصول  113

این دوره که از زایش تا 14 و 20 روزگی را شامل می شود ، به اندازه دوره انتقال پیش از زایش و در ادامه آن حائز اهمیت است.

ذر طول این مدت ، تعادل منفی انرژی و تنظیم افزایشی بسیاری از فرآیندهای متابولیکی که موجب تکامل پستان ، بازگشت اشتها ، بازگشت عملکرد دستگاه ایمنی و از سرگیری فعالیت تولید مثلی می شوند ، انتفاق می افتد .

سازگاری مداوم شکمبه به جیره های پر کنسانتره پس از زایش جهت کنترل خطر ابتلا به اسیدوز تحت حاد و اسیدوز لاکتیکی ، متابولیسم مواد معدنی کم مصرف و پر مصرف ، متابولیسم انرژی و پروتئین جهت موفقیت دوره شیردهی ، ضروری می باشد.

گاوهای تازه زا ، یک روز پس از زایش ، این کنسانتره را در ادامه کنسانتره انتقالی دریافت می کنند. مصرف این کنسانتره باید به آهستگی و با نرخ 0.227 تا 0.454 کیلوگرم نسبت به تغذیه دوران انتقال (انتظار زایش 112) افزایش یابد . افزایش آرام میزان کنسانتره مشکل اشتها و عدم خوراک گاوها ، لنگش ، اسیدوز و جابجایی شیردان را کاهش می دهد .

------------------------------

کنسانتره گاو بومی ، با کد محصول  114

گاو بومی به عنوان ذخایر ژنتیکی گاوهای محلی کشور به شمار آمده و جزء سرمایه های ملی محسوب می شود . بهبود و ارتقای سطح کمی و کیفی تولیدات گاوهای بومی از وظایف مهم علاقمندان دامپروری به شمار می آید.

مقاومت در مقابل بیماریها ، اسقامت در برابر تغییرات جوی و سرما ، کم توقعی به غذا ، کیفیت و کمیت مناسب تولید (شیر و گوشت) در صورت تغذیه مناسب ، از خصوصیات خوب گاوهای محلی است.

 کنسانتره 114 مخصوص گاوهای بومی ، در خدمت پرورش گاوهای سنتی به صورت صنعتی و دور شدن از تولید سنتی دام است که باعث هدر رفت منابع می باشد. روش صنعتی علاوه بر کاهش هزینه ها ، کاهش قیمت نهایی و کاهش هدر رفت منابع ، سبب سود آور نمودن فعالیت دامداری می شود . 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت گسترش دام و طیور ماد می باشد.

  Free counter and web stats